воскресенье, 15 ноября 2015 г.

Тема уроку. Уславлення народної казки у вступі до поеми  Олександра Пушкіна «Руслан і Людмила»

 Мета: показати вплив народної казки на творчість О.С.Пушкіна; удосконалювати навички вдумливого читання та аналізу художнього тексту; прищеплювати любов до художнього слова.
Обладнання: портрет О.С.Пушкіна, ілюстрації до вступу до поеми «Руслан і Людмила»
                                                 Що за розкіш ці казки! Кожна є поемою!
                                                                                                     О.Пушкін

                                                 Хід уроку
Чи любите ви читати казки? А слухати? Сьогодні ми відкриємо потайні двері в добру, казкову країну «Лукомор′є» і познайомимося з її жителями. Адже в казках завжди дива, несподіванки, приємні сюрпризи. А щоб чудеса збувалися, ви повинні бути в доброму настрої, відповідати на запитання, думати і бути активними на уроці.
І. Актуалізація опорних знань учнів.
- які казки О.Пушкіна ви знаєте? Скільки їх написав поет?
- чим вони вас привабили?
Радість – всесвіту пружина, радість – творчості душа…
Урок  за повістю Е. Портер “Полліанна”
Мета уроку: познайомити із життям і творчістю американської письменниці Елеонор Портер, доторкнутися серцем до радості найвідомішого її творіння – повісті «Поліанна», збагачувати власний світ духовності; розвивати  мовлення учнів, позитивне мислення, читацьку пам'ять, уміння працювати а групах,  висловлювати та аргументувати власну точку зору; виховувати доброзичливість, взаєморозуміння та взаємоповагу.   
Обладнання: на дошці запис теми, епіграфа, ключових запитань, книги Е. Портер «Поліанна», виставка ілюстрацій до сюжетів з книги, колаж фрагментів із одноіменного кінофільму.

Радість – всесвіту пружина,
Радість – творчості душа,
Дивна космосу машина
Нею живиться й руша.
Радість квіти розвиває
І розгін дає сонцям,
Їх в простори пориває,
Невідомі мудрецям.
Ф. Шиллер. Ода “До радості”
у перекладі М. Лукаша
(гімн Євросоюзу)

Хід уроку
І. Підготовка до сприйняття навчального матеріалу.
Вступне слово учителя.
Чи любите ви гратися?  Які ваші улюблені ігри?  Гра для дитини – це радість і навіть щастя. Але існує така гра, яка може принести щастя і дорослим. І називається вона «гра в радість». Про неї та авторку книги, де це зображено, ми і дізнаємося на сьогоднішньому уроці.
ІІ. Оголошення теми, епіграфа уроку, ключових  запитань.
Ключові запитання:
Чи дійсно радість має надзвичайно велику силу?
Чи з’явилося у вас бажання щось змінити у власному житті?