пятница, 12 июня 2020 г.


Тема. Оскар Уайльд. «Хлопчик – зірка». Еволюція головного героя.

Мета: вчити вдумливо читати художній твір, дава­ти оцінку прочитаному; розвивати вміння характеризу­вати персонажі; простежити еволюцію образу голов­ного героя; сприяти розумінню суті ідей, проголошених автором; виховувати віру в силу добра, любові до матері, прагнення до самовдосконалення.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.


Хід уроку
1.Вступне слово вчителя
Краса... Добро... Краса зовнішня і краса душі... Роздумами про співвідношення добра і краси в житті людини просякнуті усі твори англійського письменника О. Уайльда.
О. Уайльд не раз говорив своїм дітям про те, що на кожного з них очіку­ють різні життєві випробування, кожен може потрапити в багнюку заздрощів, жадібності, жорсто­кості, але справжня людина повинна вміти дивитися не тільки під ноги, а й на зірки - «вони світять для тих, хто здатен підняти голову, побачити зоряне небо і оцінити його красу».

Отже, у казці О. Уайльда розсипано багато зірок - мудрих істин.
Вирушаймо на пошуки і відкриємо їх для себе, бо вони мають стати дороговказом для кожного у житті.

2. Робота над епіграфом  ПРЕЗЕНТАЦІЯ. Слайд №1
Зараз ми вміємо літати  в небі, як птахи,
плавати по воді,   як риби, нам  залишилося одне -
навчитися жити на    Землі, як люди.
                                   Б. Шоу

3. Аналіз перед розуміння тексту:
- Який твір ви прочитали?
- Ви його зрозуміли?
- Про кого цей твір?
- Про що цей твір?

4. Жанр твору
- Визначте казкові елементи
- Назвіть реалістичні елементи.

5. Назва твору, символіка твору
- Кого ми називаємо хлопчиком?
- Що розуміємо, коли говоримо «зірка»?

6. Кольористика
- Чому хлопчика назвали зіркою?
- Яким кольором ми зафарбуємо зірку на початку? (білий, з чистого листа)

7. Характеристика головного героя
- Яким зовні ріс хлопчик?
- Як ставились до нього названі батьки?
- І як же він «віддячував» всім за любов до нього?

- На які умовні частини можна розподілити  формування характеру хлопчика? (до…..     після…..)

8. Робота на дошці
-         Назвемо основні риси характеру  хлопчика до…. ( із цитатами)
-         Що стало відправною точкою зміни хлопчика?
                        Перегляд кадру з кінофільму
                        Завдання: що скоїв хлопчик?
-         Яким кольором зафарбуємо тепер зірку хлопчика?

9. Поняття деградації

 ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

10. Робота на дошці
- Яка потрібна умова щоб людина змінилась? ( бажання)
- Що допомогло хлопчику змінитись?
- Назвемо основні риси характеру  хлопчика після …. ( із цитатами)

- Яким кольором зафарбуємо в кінці твору  зірку хлопчика?


11. Поняття еволюції    ( Розвиток , вдосконалення).


12. Аналіз схеми на дошці. Презентація. Слайд №2


14. Синтез сказаного    Презентація. Слайд №3
1. Хлопчик подолав шлях від ………………… до ………..  .
2. За все те зло, яке скоїв, він .......................................  .
3. Наприкінці твору: “В очах він побачив щось нове, чого раніше в  них ніколи не бачив ”.
Оце “нове” і було …………………


15. Творча робота   Презентація. Слайд №4
Скласти формулу  “Справжня краса людини”

….+…….+…….+  =  справжня людина  (на зірочках)




16.Всі зірки світу – матері  (розмістити зірки під «портретом матері»)
Результат пошуку зображень за запитом "Картина матері з дитиною"










17.           Читання вірша Р. Кузенко  «Поклін матері»       

                Презентація. Слайд № 5,6

 

 
 Вірш « Поклін матері»
                                      Роман Кузенко
Встаньте! Встаньте на коліна,
Рідну матір попросіть,
Лиш одна вона єдина
Допоможе і навчить.
Бог і матір на цім світі
Справедливий нам суддя.
Бог і матір – це суцвіття,
Бо святішого нема.
Рідна мати нас з дитинства
На добро благословить
Рука ніжна материнська
Нагодує і приспить.
Отож, Богу помолімося,
За здоров’я матерів
І у пояс поклонімося
За сердечність їх дарів.
Прости, Боже, прости, мамо,
Коли що було не так,
Хоч покаятись – це мало,
Та усе це добрий знак.
Встаньте! Встаньте на коліна.
Свою гордість ви зломіть.

18.    Домашнє завдання
Напишіть коротку  листівку мамі

Комментариев нет:

Отправить комментарий